Tagi

Zgodnie z obietnicą, złożoną wielu osobom, ale przede wszystkim Tobie, Bela L. umieszczam na YT filmik z programem Tomka Beksińskiego, nadanym w Wielki Piątek, 17 kwietnia 1992.
Opowieść o tym historycznym już nagraniu, od momentu emisji do powstania plików mp3 opisałam w felietonie:

https://drzoanna.wordpress.com/2015/04/05/wielki-piatek-z-tomkiem-b/

Potem wystarczyła „tylko” pomoc kogoś cierpliwego i znającego się na rzeczy, kto zmajstrował z tego plik avi, dołożył trochę grafiki i wrzucił na YT, z moimi umiejętnościami nie byłoby to możliwe.
Wielkie dzięki, P. jesteś najcudowniejszym facetem w tej galaktyce, a może nawet i w kilku sąsiednich ❤
W kwestiach technicznych – jakość nagrania jest taka, jaka była do osiągnięcia przy pomocy kolejnych "przegrywań" – z radia na kasetę magnetofonową, z kasety na CD, z CD na mp3, z mp3 na avi.
Cały zapis, prezentowany na YT jest dokładnym odwzorowaniem tego pierwotnego, słychać stuknięcia klawisza [rec] w radiomagnetofonie, przypadkowo nagrał się też serwis informacyjny Trójki, czytany po pierwszej części audycji.
Dźwięk nie był później w żaden sposób poprawiany, oczyszczany czy „podciągany”.
Wtedy zaś, 23 lata temu, użyłam kasety, mieszczącej po 45 minut nagrania na każdej ze stron, strona A kasety skończyła się w trakcie utworu, słychać więc trzask i nagranie jest urwane w momencie, kiedy odwracam kasetę na stronę B. No i niestety zabrakło mi parudziesięciu sekund, aby na stronie B zmieścił się w całości ostatni utwór, dlatego jest „ucięty”.
Mam nadzieję, że te usterki techniczne nie przeszkodzą Wam w odbiorze.
Ufam, że dzięki materiałowi, który niniejszym publikuję, przeniesiecie się w czasie do tamtej chwili, do owego piątku przed Wielkanocą… że czas nie zatarł wspomnienia tamtych wzruszeń, że przeżyjecie je na nowo, równie mocno.
Jeśli nie słyszałeś tej niezwykłej audycji, bo jesteś zwyczajnie zbyt młody – może i Ciebie oczaruje i porwie magiczna atmosfera, którą wyczarowywał Tomek – Jego głos i Jego muzyka.
Uroda i siła poezji Edgara Allana Poe.

Może i Tobie uda się odszukać w nich coś specjalnego, odkryć coś własnego, bardzo prywatnego, specjalnego i ważnego.
Może odszukasz i sięgniesz do innych magicznych programów Tomka Beksińskiego, może pokochasz je, jak ja, i całe moje pokolenie.
Pokolenie, naznaczone Jego muzyką.